A A A

Dietetyka

Zapraszamy do korzystania z porad DIETETYKA

W trosce o Państwa potrzeby i zadowolenie z efektów, dostosowujemy plan żywieniowy do indywidualnych preferencji i stanu zdrowia.

Dla pacjentów zdeklarowanych do lekarza POZ CM AGMED z siedzibą w Mierzynie i Filli w Dobrej, oferujemy atrakcyjną ofertę cenową na konsultacje dietetyczne.

Na wizyty zaprasza Dietetyk- Katarzyna Adamowicz

OFERUJEMY:

-Plan żywieniowy osób zdrowych chcących zmienić swój tryb życia i sposób odżywiania,

-Plan żywieniowy w nadwadze i otyłości – odpowiednio skomponowany plan żywieniowy oparty o dobry smak, dostosowany do trybu życia oraz warunków finansowych sprawi, że dieta nie będzie uciążliwa, a efekty będą zadowalające.

-Plan żywieniowy  w stanach chorobowych – zalecenia żywieniowe opracowane indywidualnie na podstawie stanu zdrowia i aktualnych wyników badań Pacjenta cierpiącego z powodu:

ü cukrzycy

ü osteoporozy

ü chorób serca i układu krwionośnego (m. in. nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, zaburzeń gospodarki lipidowej, niedokrwistości)

ü niedoczynności lub  nadczynność tarczycy

ü nietolerancji i alergii pokarmowych

ü fenyloketonurii

ü chorób układu pokarmowego (m.in. zaparć, wrzodów żołądka i dwunastnicy, zespołu jelita wrażliwego)

ü chorób nerek i układu moczowego (m.in. kamicy)

ü chorób wątroby i dróg żółciowych (m.in. kamicy, stanu po resekcji pęcherzyka żółciowego)

-Plan żywieniowy w różnych stanach fizjologicznych:

ü dzieci i młodzieży

ü kobiet chcących zajść w ciążę

ü kobiet w ciąży i karmiących piersią

ü dorosłych i osób starszych

PIERWSZA WIZYTA

Pierwsza wizyta trwa 45-60 minut. Podczas tego spotkania zostaje przeprowadzony wywiad żywieniowy oraz zdrowotny. Ma on na celu stwierdzenie ewentualnych błędów żywieniowych i edukację, jak te błędy wyeliminować. Wywiad pozwoli stworzyć dietę odpowiednią do stanu i potrzeb Pacjenta, zaś pytania w zakresie preferencji  żywieniowych i trybu życia umożliwią dostosowanie diety do indywidualnych potrzeb Pacjenta, dzięki czemu dieta nie będzie frustrująca .

Podczas pierwszej wizyty zostaje również ustalony realny cel, do którego Pacjent będzie dążył.

To Pacjent decyduje jakiej pomocy oczekuje-czy wymaga jedynie edukacji żywieniowej w zakresie danego schorzenia, a może konkretnych zaleceń i diety.

Podczas pierwszej wizyty zostają przeprowadzone pomiary:

-masy ciała,

-wzrostu

-obwodów ciała (biodra, talia, udo, ramię)

Na tej podstawie zostaje ustalona idealna masa ciała, zapotrzebowanie na energię oraz inne składniki odżywcze oraz tempo redukcji lub przyrostu masy ciała.

Jak się przygotować na pierwszą wizytę?

Należy zabrać aktualne wyniki badań dotyczące schorzenia. W przypadku osób zgłaszających się z nadwagą/otyłością, wskazane są badania:

-morfologia ogólna krwi,

-glukoza na czczo,

-cholesterol całkowity,

-cholesterol LDL,

-cholesterol HDL,

-trójglicerydy.

WIZYTA KONTROLNA

Wizyta kontrolna trwa około 15- 30 minut, co 1-4 tygodnie lub w zależności od potrzeb. W tym czasie zostają wykonane pomiary, mające na celu sprawdzenie postępów diety oraz wywiad dotyczący samopoczucia i ewentualnych problemów. Dzięki wizycie kontrolnej Dietetyk wie, jakie modyfikacje diety wprowadzić, aby dieta nie sprawiała trudności. Na tej wizycie zostaje ustalony kolejny cel.

Wspólnie możemy osiągnąć sukces!

 

Informacja i rejestracja: 91 48 33 808